استفاده از انواع کش ماسک لوله‌ای (با سطح مقطع گرد) و کش تخت (با سطح مقطع چهارگوش) در تولید انواع ماسک رواج دارد. شکل مقطع هیچ تأثیری در تعیین کاربرد کش ماسک و یا ارجحیت داشتن یک نوع کش بر دیگر انواع کش ماسک، ندارد. باید توجه داشت که در خرید کش ماسک رعایت و در نظر گرفتن برخی از شرایط و ویژگی‌ها از اهمیت برخوردار هستند.

برخی از شرایط و ویژگی های کش ماسک عبارتند از:

  • راحتی: انواع کش ماسک باید دارای یک پوشش لطیف باشند تا در تماس با پوست صورت و گردن، ایجاد ناراحتی و خراشیدگی نکنند. علاوه بر این، استفاده از انواع کش ماسک بدون پوشش سبب چسبیدن و گره خوردن موی سر با کش ماسک خواهد شد. این پدیده باعث ایحاد ناراحتی و مشکل برای کاربر در طی زمان استفاده، خواهد شد.
  • دوام و استحکام: انواع ماسک‌ها در شرایط مکانی و زمانی مواجهه با آلاینده‌ها و عوامل بیماری‌زا مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این رو، انواع کش ماسک مورد استفاده در ساخت و تولید ماسک باید به اندازه کافی بادوام باشند تا بتوانند در مقابل شرایط سخت کاری و فعالیت طولانی مدت، چه در منزل و یا محل کار و چه در بیمارستان و به خصوص در مواقع اضطراری، دوام و استحکام کافی را داشته باشند.
  • کشسانی: قدرت کششی و توان ارتجاعی انواع کش ماسک باید به حدی باشد تا بتواند ماسک را همواره به صورت بچسباند تا کاربر از آلاینده های محیطی یا میکروب محافظت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.